Ponad połowa strażaków z Nowego Jorku nie skorzystałaby z możliwości zaszczepienia się przeciwko COVID-19. To wynik ankiety przeprowadzonej w FDNY.
Jak podaje Polskie Radio, w badaniu udział wzięło ponad dwa tysiące nowojorskich strażaków spośród ośmiu tysięcy. 1100 funkcjonariuszy, czyli 54,7 procent, stwierdziło, że nie weźmie udziału w dobrowolnych szczepieniach, a 45,3 procent, powiedziało, że tak.
Z badań przeprowadzonych m.in. przez naukowców z New York University Medical School wynika, że podczas pandemii koronawirusa strażacy byli 15 razy bardziej narażeni na infekcję.
W ciągu pierwszych trzech miesięcy pandemii koronawirusem zakaziło się ponad pięć tysięcy pracowników departamentu pożarnictwa w Nowym Jorku. 62 osoby trafiły do szpitala, a 4 zmarły.
Na podstawie Polskie Radio

![Rozbił się rosyjski bombowiec Tu-22M3 [FILM]](https://remiza.pl/wp-content/uploads/2026/06/videoframe_1187-360x180.png)





![Katastrofa Gulfstreama G200 podczas lądowania [FILM]](https://remiza.pl/wp-content/uploads/2026/06/Zrzut-ekranu-2026-06-08-121214-360x180.png)




