Strażackie ćwiczenia ‘PUSZCZA BIAŁA 2025’
Blisko 160 strażaków z województwa mazowieckiego wzięło udział we wczorajszych ćwiczeniach na terenie Nadleśnictwa Ostrów Mazowiecka.
Blisko 160 strażaków z województwa mazowieckiego wzięło udział we wczorajszych ćwiczeniach na terenie Nadleśnictwa Ostrów Mazowiecka.
Kompanie specjalne, które zostały zadysponowano do województw łódzkiego i śląskiego wróciły w czwartek do swoich jednostek.
W ramach Centralnego Odwodu Operacyjnego 251 strażaków i 66 pojazdów zostało relokowanych zgodnie z mapą zagrożeń - powiedział Komendant Główny ...
Pomorscy i zachodniopomorscy strażacy przygotowują się do wyjazdu w głąb kraju. Mają pomagać usuwać skutki zapowiadanych ulew.
Kompania Gaśnicza COO HEWELIUSZ jest gotowa do ewentualnego wyjazdu do gaszenia pożaru w Biebrzańskim Parku Narodowym.
Na terenie Komendy Powiatowej PSP w Ełku trwa formowanie kompanii gaśnicze COO ‘OLSZTYN’.
W poniedziałek w województwie podlaskim ruszają pierwsze w tym roku ćwiczenia krajowe Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego pk. "SIEMIANÓWKA 2025".
Na podstawie aktualizowanego co roku rozkazu Komendanta Wojewódzkiego PSP w Warszawie funkcjonuje Mazowiecka Brygada Odwodowa.
W dniach 4-5 marca na poligonie drawskim przeprowadzone zostały ćwiczenia COO pod kryptonimem ‘MAJOR 25’.
Od 1 lutego 2025 roku obowiązują nowe poziomy gotowości operacyjnej Specjalistycznych Grup Sonarowych.