Do podziału bojowego jednostki OSP w Toszku został wprowadzony samochód specjalny z drabiną.
Nowy nabytek to 23-letnie Iveco wyposażone w drabinę mechaniczną firmy Magirus o wysokości ratowniczej 27 metrów z ostatnim przęsłem łamanym i trzyosobowym koszem ratowniczym. Tylna oś pojazdu jest skrętna.
Samochód został w grudniu sprowadzony z Niemiec, następnie po intensywnych pracach i dostosowaniu do krajowych wymogów został skierowany do Centrum Naukowo-Badawczego Ochrony Przeciwpożarowej, które wydało pozytywną opinię techniczną.
Z dniem 8 lipca został wprowadzony do podziału bojowego i zastąpił drabinę, również Magirusa z 1972 roku.

foto. OSP Toszek










![Tragedia w Ząbkach. Audi rozpadło się na części [FILM]](https://remiza.pl/wp-content/uploads/2026/06/719252482_1343884021174962_2446048284428715298_n-360x180.jpg)





