Dorota i Monika to pierwsze kobiety w historii jednostki OSP Drwały i gminy Zatory, które będą wyjeżdżały do zdarzeń.
W szeregi naszej straży dołączyły dwie druhny! W historii naszej jednostki i jako pierwsze w gminie Zatory, drwalskie odważne kobiety ukończyły kurs podstawowy i posiadają uprawnienia do udziału w akcjach ratowniczo-gaśniczych. Kurs podstawowy strażaków ratowników trwał od 25.02-28.04 (system weekendowy) i odbywał się w KP PSP Pułtusk. Dh Dorota Łach i dh Monika Kalinowska Nasze druhny zakończyły kurs z wynikiem pozytywnym. Serdecznie Gratulujemy i cieszymy się, że jesteście razem z nami! – przekazała jednostki



foto. OSP








![Polscy strażacy ruszyli do Mołdawii [FILM]](https://remiza.pl/wp-content/uploads/2026/06/723361435_1304500888518292_3181967484779345022_n-360x180.jpg)








