W ramach Dnia Strażaka w Szkole Podoficerskiej PSP w Bydgoszczy odbyło się odsłonięcie tablicy pamiątkowej st. bryg. Marka Misia – pierwszego Komendanta Szkoły.
St. bryg. Marek Miś kierował Szkołą Podoficerską Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy od 1 lipca 1992 r. do 7 lipca 2017 roku. W Państwowej Straży Pożarnej służył ponad 40 lat, był pomysłodawcą budowy w Szkole Podoficerskiej PSP w Bydgoszczy pierwszego w kraju poligonu do ćwiczeń, który umożliwił prowadzenie zajęć praktycznych w warunkach zbliżonych do rzeczywistych. Zaangażowanie w rozwój Szkoły zaowocowało również utworzeniem ośrodka szkoleniowego Szkoły Podoficerskiej PSP w Tylnej Górze.
Zmarł na początku 2021 roku.
Odsłonięcia tablicy dokonał Komendant Główny PSP gen. brygadier Andrzej Bartkowiak.
Foto. SP PSP











![Tragedia w Ząbkach. Audi rozpadło się na części [FILM]](https://remiza.pl/wp-content/uploads/2026/06/719252482_1343884021174962_2446048284428715298_n-360x180.jpg)





