Ochotnicza Straż Pożarna w Słupi pod Kępnem w ubiegłym tygodniu powitała swój nowy samochód.
Strażacy otrzymali warty ponad 1,6 mln zł ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy Scania P420 4×4 zabudowany przez firmę WISS.

Wóz posiada zbiornik wody o pojemności 5000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego 500 litrów, autopompę o wydajności 3800 litrów na minutę, dwa działka wodno-pianowe umieszczone na dachu zabudowy i z przodu pojazdu, linię szybkiego natarcia, maszt oświetleniowy i wyciągarkę.

Na wyposażeniu znajduje się armatura wodno-pianowa, agregat prądotwórczy, opryskiwacz, podręczny sprzęt gaśniczy, motopompy, wentylator oddymiający, elektronarzędzia, sprzęt burzący, pilarki, zestaw ratownictwa technicznego itp.
Gmina Baranów na zakup samochodu wyłożyła z budżetu kwotę blisko 680 tysięcy złotych. Pozostałe środki to dotacje z WFOŚiGW – 444 tys. zł, MSWiA – 400 tys. zł i KG PSP – 160 tys. zł.





Za zdjęcia dziękujemy jednostce.










![Tragedia w Ząbkach. Audi rozpadło się na części [FILM]](https://remiza.pl/wp-content/uploads/2026/06/719252482_1343884021174962_2446048284428715298_n-360x180.jpg)





