Dzięki pozyskanym dotacjom strażacy-ochotnicy z jednostki OSP Bortatycze dysponują nowym sprzętem.
W tym roku strażakom udało się pozyskać dotację z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w ramach konkursu „Lubelskie wspiera OSP” w wysokości 10 tysięcy złotych, dokładając z własnego budżetu 200 złotych kupili trzy dwuczęściowe komplety ubrań specjalnych i dwie pary butów strażackich gumowych.

Jednostka otrzymała również dotacje z zadania „Przygotowanie jednostek ochotniczych straży pożarnych do działań ratowniczo-gaśniczych”, które realizuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Dotacja w wysokości 4825 zł została przeznaczona na zakup sześciu latarek nahełmowych, pięciu par rękawic strażackich i szafy na ubrania. Z własnego budżetu jednostka dołożyła 155 złotych.

foto. materiały jednostki









![Polscy strażacy ruszyli do Mołdawii [FILM]](https://remiza.pl/wp-content/uploads/2026/06/723361435_1304500888518292_3181967484779345022_n-360x180.jpg.webp)







