Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza w Chełmie została doposażona w nową drabinę Magirusa, która zastąpi wycofaną z podziału drabinę Rosenbauera.
Strażacy wzbogacili się o Iveco wyposażone w drabinę M42L-AS firmy Magirus o wysokości ratowniczej wynoszącej ponad 41 metrów co kwalifikuje ją do najwyższych na świecie z przegubem i na podwoziu dwuosiowym. Posiada kosz ratowniczy o udźwigu 500 kilogramów.

Wartość samochodu to ponad 4,6 mln zł. Zakup został zrealizowany w ramach projektu „Dostosowanie Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego na terenie woj. lubelskiego do zmian klimatycznych, zmian w środowisku naturalnym oraz zagrożeń cywilizacyjnych”
Po wprowadzeniu do podziału bojowego zastąpi drabinę firmy Rosenbauer, która w 2023 roku została wycofana z podziału bojowego po wydarzeniach w Inowrocławiu. To drugi taki przypadek, w ubiegłym roku identycznie zrobiono w Komendzie Miejskiej PSP w Zielonej Górze.

foto. KM PSP Chełm






![Tragedia w Ząbkach. Audi rozpadło się na części [FILM]](https://remiza.pl/wp-content/uploads/2026/06/719252482_1343884021174962_2446048284428715298_n-360x180.jpg)






![Tragedia w Ząbkach. Audi rozpadło się na części [FILM]](https://remiza.pl/wp-content/uploads/2026/06/719252482_1343884021174962_2446048284428715298_n-120x86.jpg)

